Media Partner

34. wydanie (IV kwartal 2017)

Aktualne wydanie Transport Market Monitor przedstawia przebieg zmian stawek frachtowych na rynku transportu drogowego w Europie.

Główne punkty raportu to

Niewielki wzrost wskaźnika możliwości przewozowych nie spowodował spadku rekordowo wysokiego wskaźnika cen

  • W IV kwartale 2017 roku wskaźnik możliwości przewozowych wzrósł o 6,4% w porównaniu do poprzedniego kwartału, osiągając poziom 71,8. W porównaniu z IV kwartałem 2016 roku wskaźnik ten jest niższy o 23,3%.
  • Wskaźnik cen wzrósł w IV kwartale 2017 roku do poziomu 107,9 wykazując niemal 6% wzrost w porównaniu do III kwartału 2017 roku oraz 14% wzrost porównując do analogicznego okresu w poprzednim roku.
  • Wskaźnik cen oleju napędowego wzrósł do poziomu 82,7 – jest on o 10,0% wyższy niż w III kwartale 2017 roku.
  • Przewiduje się, że europejski indeks przepływu w handlu spadnie o 0,8% w IV kwartale 2017 roku.

Transport Market Monitor

Transport Market Monitor to ukazująca się kwartalnie publikacja, której celem jest przedstawienie rozwoju rynku transportowego w Europie. Jest to wspólna inicjatywa TRANSPOREON oraz Capgemini Consulting.

Analiza TMM bazuje na anonimowych danych pobranych z platformy TRANSPOREON, poprzez którą firmy załadowcze upubliczniają aktualne kursy oraz przydzielają je wybranym przewożnikom. Analiza uwzględnia tendencje cenowe w transporcie, obecny poziom cen, objętość ładunkową realizowanych kursów oraz prognozy na przyszłość.

TRANSPOREON i Capgemini Consulting wspierają przedsiębiorstwa w znalezieniu właściwej strategii przydzielania transportu na podstawie stałych i dynamicznych kontraktów. Dodatkowe informacje dotyczące przemysłu, branż, regionów czy międzynarodowego transportu są dostępne na Państwa życzenie.

top

Więcej informacji o Transport Market Monitor

Team TMM

Capgemini

Erik van Dort (NL), Thomas Fortgens (NL), Ilka Hendriksen (NL), Sven de Jong (NL), Josi Gwizdz (DE), Florentin Braunewell (DE)

TRANSPOREON
Oliver Kahrs (DE), Monika Stahl (DE), Katja Hufeland (DE)

O Capgemini

Zatrudniając ponad 190 000 osób w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z czołowych dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu na świecie. Grupa odnotowała w 2016 globalny przychód w wysokości 12,5 mld euro. Wspólnie z klientami, Capgemini tworzy i dostarcza rozwiązania biznesowe i technologiczne, które są dopasowane do ich potrzeb i pozwalają osiągnąć zaplanowane rezultaty. Głęboko wielokulturowa organizacja opracowała własny sposób pracy, The Collaborative Business ExperienceTM oraz własny globalny model dostarczania usług  - Rightshore®.

Więcej informacji na stronieLernen Sie uns kennen: www.capgemini.com

Firma Capgemini Consulting jest częścią grupy Capgemini zajmującą się globalnym doradztwem strategiczno-organizacyjnym. Specjalizuje się w doradzaniu firmom i wspieraniu ich w procesie transformacji, od opracowania innowacyjnej strategii aż po jej wdrożenie, przy stałej koncentracji na zrównoważonych wynikach. Capgemini Consulting oferuje największym firmom i rządom świeże podejście do organizacji, z wykorzystaniem innowacyjnych metod, technologii i umiejętności ponad 3000 konsultantów na całym świecie. Więcej informacji na stronie.

Więcej informacji na stronie: www.capgemini-consulting.com

TRANSPOREON

TRANSPOREON to platforma logistyczna, która łączy zleceniodawców z firm przemysłowych i handlowych z przewoźnikami, kierowcami i odbiorcami, a także optymalizuje i przyspiesza procesy logistyczne. TRANSPOREON oferuje swoim klientom rozwiązania w formie oprogramowania jako usługi (SaaS) służące do zlecania transportu, zarządzania oknami czasowymi czy śledzenia przesyłki. TRANSPOREON umożliwia redukcję kosztów transportu oraz zminimalizowanie czasu oczekiwania podczas załadunku i rozładunku. 

Obecnie platformy TRANSPOREON łączy ponad 1.000 zleceniodawców z firm przemysłowych i handlowych, ponad 65.000 przewoźników i ponad 100.000 użytkowników z 100 krajów. Platforma, tak jak obsługa klienta, dostępna jest w 24 językach.

Operatorem platformy logistycznej TRANSPOREON jest międzynarodowa Grupa TRANSPOREON. Kolejnym rozwiązaniem oferowanym przez grupę jest platforma przetargowa TICONTRACT i handlowa platforma logistyczna MERCAREON. Firma zatrudnia ponad 510 pracowników na terenie Europy, USA, Rosji i Azji.

Więcej informacji na stronie: www.transporeon.com

Capgemini Consulting
Erik van Dort
Tel: +31 (0) 30 689 71 19
erik.van.dort(at)capgemini.com

TRANSPOREON GmbH
Monika Stahl
Tel: +49 (0) 7 31 280 65 877
info(at)transportmarketmonitor.com

top
Impresum

TRANSPOREON GmbH
Magirus-Deutz-Straße 16
Stadtregal | DE-89077 Ulm


Tel: +49 (0) 7 31 / 1 69 06 -0
Fax: +49 (0) 7 31 / 1 69 06 -191
info(at)transporeon.com

Siedziba: Ulm
Rejestr handlowy:
Sąd rejonowy Ulm | HRB 722056
Ust.-Id.: DE 25 80 42 133
Dyrektor zarządzający:

Ahmet Arslan, Peter Förster, Stephan Kniewasser, Martin Mack, Peter Schmidt, Marc-Oliver Simon

Capgemini Nederland B.V
Reykjavikplein 1
3543 KA Utrecht
The Netherlands

Tel: +31 30 689 1850
capgeminiconsulting.nl(at)capgemini.com

Redaktion:
Monika Stahl
Stahl(at)transporeon.com

Pobierz aktualne wydanie
Poprzez wypełnienie formularza mogą Państwo pobrać aktualne wydanie Transport Market Monitor.